Usg jamy brzusznej

Ultrasonografia to podstawowe narzędzie w diagnostyce chorób narządów jamy brzusznej. Badanie USG jamy brzusznej obejmuje ocenę wątroby z pęcherzykiem żółciowym i drogami żółciowymi, ocenę trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego, stercza, kobiecych narządów płciowych w obrębie miednicy mniejszej, aorty brzusznej oraz dostępnych w badaniu części przewodu pokarmowego.

Nasze centrum medyczne Neocard w Szczecinie dysponuje nowoczesnym, wielodyscyplinarnym, cyfrowym aparatem japońskiej firmy Hitachi – Aloka, model F37, wyposażonym w pełen pakiet możliwości diagnostycznych (Doppler, kolor Doppler, POWER Doppler) i należącym do światowej czołówki w swojej klasie.

W poradni Neocard wykonacie Państwo USG w Szczecinie korzystając z doświadczenia doskonale przygotowanych specjalistów i niezawodnego sprzętu. Ultrasonografia pozwala na dokładne skontrolowanie stanu i funkcjonowania narządów wewnętrznych. Aby obraz uzyskany podczas badania ultrasonograficznego jamy brzusznej był jak najbardziej wyraźny, należy odpowiednio się przygotować. Zalecenia dotyczą głównie odżywiania w dniu poprzedzającym badanie. Do badania USG brzucha pacjent podchodzi na czczo.

Więcej znajdziecie Państwo w zakładce „Sposób przygotowania do badań”.